Протягом листопада 2021 року в Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова був проведений місячник зі збору та впровадження заявок на винаходи і заяв про раціоналізаторські пропозиції (далі – Місячник).
Особовим складом військового інституту підготовлено та подано 15 заяв про раціоналізаторські пропозиції. Позитивним є факт участі в їх розробленні 21 курсанта, що свідчить про зацікавленість та бажання долучатися до наукової роботи майбутніх фахівців за технічним спрямуванням.
Кращою в організації винахідницької та раціоналізаторської роботи у підрозділах військового інституту стала кафедра захисту інформації та кібербезпеки факультету охорони державної таємниці та інформаційного протиборства (начальник кафедри – заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор полковник ГРИЩУК Руслан).
За підсумками Місячника кращою раціоналізаторською пропозицією визначено “Пристрій для обміну повідомленнями зі складним алгоритмом шифрування” авторів кафедри захисту інформації та кібербезпеки факультету технічних видів розвідки: старшого викладача кафедри захисту інформації та кібербезпеки факультету охорони державної таємниці та інформаційного протиборства майора СМЕТАНІНА Кирила, доцента кафедри захисту інформації та кібербезпеки факультету охорони державної таємниці та інформаційного протиборства майора ГУМЕНЮКА Ігоря, солдата КРІТА Миколи, солдата ЛОЯ Владислава.
У період з 1 по 31 квітня 2021 року в рамках виконання Плану винахідницької та раціоналізаторської роботи в Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова був проведений Місячник зі збору та впровадження заявок на винаходи і заяв про раціоналізаторські пропозиції.
Особовим складом кафедр та наукового центру військового інституту підготовлено та подано 30 заяв про раціоналізаторські пропозиції. Позитивним є факт участі в їх розробленні 35 курсантів, що свідчить про зацікавленість та бажання долучатися до наукової роботи майбутніх фахівців за технічним спрямуванням.
За підсумками Місячника зі збору та впровадження заявок на винаходи і заяв про раціоналізаторські пропозиції кращою раціоналізаторською пропозицією визначено “Автоматизований антенний трекер відеопілотованих дронів” авторів кафедри телекомунікацій та радіотехніки факультету охорони державної таємниці та інформаційного протиборства: заступника начальника кафедри СОБОЛЕНКА Сергія, старшого викладача кафедри ЗАЙЦЯ Юрія, викладача кафедри КОВАЛЯ Дениса та курсанта ЦИХАНОВСЬКОГО Івана.
Важливим напрямком забезпечення якості освіти в нашому військовому інституті слід розглядати раціоналізаторську роботу.
У 2019/2020 році комісією з винахідницької та раціоналізаторської роботи військового інституту розглянуто та визнано раціоналізаторськими 47 заявок на раціоналізаторські пропозиції.
Протягом 2019/2020 навчального року у розробці раціоналізаторських пропозицій взяли участь 61 науковий і науково-педагогічний працівник, 17 осіб інженерно-технічного складу та 56 курсантів.
Кращими за підсумками огляду-конкурсу на кращу організацію винахідницької та раціоналізаторської роботи у підрозділах військового інституту у 2019/2020 навчальному році стали кафедра захисту інформації та кібербезпеки – начальник кафедри доктор наук, професор полковник ГРИЩУК Руслан Валентинович, кафедра застосування безпілотних авіаційних комплексів – начальник кафедри кандидат наук, доцент полковник СТРІНАДА Віктор Васильович, кафедра спеціального радіозв’язку – начальник кафедри підполковник БОВСУНОВСЬКИЙ Віктор Юрійович.
Порівняльна характеристика кількості поданих раціоналізаторських пропозицій за три минулі навчальні роки свідчить про активізацію на спеціальних кафедрах військового інституту роботи щодо удосконалення існуючої навчальної матеріально-технічної бази та лабораторного комплексу.
Слід відмітити, що кількість курсантів, які залучаються до раціоналізаторської та винахідницької роботи збільшилася у рази, що свідчить про прикладну спрямованість тематики бакалаврських та магістерських робіт.