Open menu

     

    На сучасному етапі розвитку науки та техніки захист інформації та кібербезпека стають найактуальнішими викликами високотехнологічного суспільства. Унаслідок широкого застосування сучасних інформаційних технологій в усіх сферах держави стало вразливим до потенційно небезпечних кібернетичних впливів, які все частіше відіграють роль ефективного інструменту для досягнення мети щодо несилового контролю та управління об’єктами критичної інфраструктури.

     Підготовка фахівців з кібербезпеки вимагає належної технологічної оснащеності вищого військового навчального закладу, залучення висококваліфікованих спеціалістів, тому в Житомирського військовому інституті створена кафедра захисту інформації та кібербезпеки. Історичний шлях вона розпочинає з 2018 року внаслідок реформування кафедри автоматизованих систем управління. З 2019 року на базі кафедри створена та повноцінно функціонує Локальна академія CISCO Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова, а вже на початку 2020 року розгорнуто унікальне апаратно-програмне середовище забезпечення кібербезпеки інформаційно-телекомунікаційних систем – Кіберполігон, який не має аналогів серед закладів вищої освіти України. Очолює кафедру захисту інформації та кібербезпеки – начальник кафедри кандидат технічних наук, старший дослідник, полковник САМЧИШИН Олексій Володимирович.

     Кафедра виконує завдання щодо організації та комплексного проведення навчальної, методичної, виховної роботи, наукової, науково-технічної, організаційної та інноваційної діяльності з галузі знань 25 “Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону”, за спеціальністю 254 “Забезпечення військ (сил)”. Крім того, кафедра займається підготовкою цивільних фахівців-бакалаврів із галузі знань 12 “Інформаційні технології”, за спеціальністю 125 “Кібербезпека”, за спеціалізацією “Організація захисту інформації та кібернетичної безпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах”.
     Основою кафедри є висококваліфікований науково-педагогічний склад, що має бойовий досвід в АТО (ООС) на території Донецької та Луганської областях та відбитті збройної агресії російської федерації, володіє знаннями щодо особливостей експлуатації мережевого обладнання, програмних засобів CISCO та засобів технічного захисту інформації, має значні здобутки в наукових дослідженнях Загалом на кафедрі працюють: чотири кандидати технічних наук та один старший дослідник.

       Підтримання відповідного кваліфікаційного рівня науково-педагогічного складу забезпечується проходженням щорічних особистих стажувань викладачами кафедри.
     Практична підготовка курсантів здійснюється в спеціалізованих класах та лабораторіях кафедри. Практичні заняття проводяться на базі мережевої академії CISCO, лабораторії технічного захисту інформації та Кіберполігону, де розміщене сучасне мережеве обладнання, встановлені сучасні програмні засоби забезпечення кіберзахисту.

      Важливим напрямком діяльності кафедри є наукова та науково-технічна діяльність. За роки функціонування її науково-педагогічними працівниками опубліковано більше ніж 60 наукових статей, розроблено та запатентовано більше 20 комп’ютерних програм, корисних моделей та винаходів, взято участь у понад 100 наукових конференціях, всеукраїнських конкурсах наукових робіт.

     Навчально-матеріальна та лабораторна база кафедри створює умови для виконання якісної підготовки військових та цивільних фахівців, проведення теоретичних і практичних досліджень за спеціальними науковими напрямками. 

       Робота в галузі кібербезпеки є надзвичайно актуальна, та в найближчій перспективі усі сфери діяльності потребуватимуть відповідних професіоналів.