Open menu

Винахідницька та раціоналізаторська роботу у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова є складовою наукової та науково-технічної діяльності, організована та проводиться відповідно до вимог законодавства України, згідно річного плану заходів з винахідницької та раціоналізаторської роботи військового інституту й спрямована на створення нових і удосконалення існуючих зразків (їх окремих елементів) озброєння та військової техніки, підвищення ефективності їх використання, підвищення якості науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт, створення нової та вдосконалення існуючої навчально-матеріальної бази, охорону прав інтелектуальної власності.

З метою активізації цієї роботи у військовому інституті, підтримки та стимулювання творчого потенціалу інституту у галузі науково-технічного прогресу, винахідництва та раціоналізації, надання можливості курсантам військового інституту продемонструвати свої ідеї, таланти та здібності до розробки нових технологій, винаходів або вдосконалення існуючих систем та процесів у військовій сфері щорічно в першому та другому семестрі навчального року відповідно до плану-календаря основних заходів інституту на навчальний рік та плану роботи воєнно-наукових товариств курсантів військового інституту у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова проводиться конкурс з винахідницької та раціоналізаторської роботи.

На розгляд конкурсної комісії було подано 15 заявок про раціоналізаторські пропозиції, участь у розробці яких взяли: 39 осіб зі складу наукових і науково-педагогічних працівників та інженерно-технічного складу, 21 курсант. Оцінювання поданих заявок відбувалося за декількома номінаціями, зокрема “Краща ідея”, “Вплив на розвиток збройної боротьби”, “Краща раціоналізаторська пропозиція”. 

У підсумку кращими раціоналізаторськими пропозиціями визнано такі:

        “Імітатор закладного пристрою, що записує аудіо-інформацію на SD-карту” (підполковник Лагодний О., солдат Рахманова В., солдат Цибульська А.);
      “Лабораторний комплекс для дослідження станції приймання спеціальної інформації 8,2ГГц” (підполковник Савчук А., підполковник Романчук М., старший сержант Чумак І., солдат Сенчишина А., працівник ЗС України Франжі О.);
      “Лабораторний демонстраційний пристрій «Макетна монтажна панель»” (працівник ЗСУ Сащук О., працівник ЗСУ  Герасимчук В., працівник ЗСУ Глущенко М., солдат Рунге Д.);
      “Імітатор радіочастотного сигналу НЧ ” (підполковник Лагодний О., солдат Рахманова В., солдат Цибульська А.);
“Пристрій для практичного дослідження властивостей конденсаторів (Ж-2)” (полковник Журавський Ю., майор Свістунович І., солдат Бриж Д., солдат Ткалич Є.).
     Кращими раціоналізаторами Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова у першому семестрі цього навчального року було визнано майора Шейгаса Віктора, працівника Збройних Сил України Герасимчука Володимира, курсантів Рахманову Владиславу, Цибульську Ганну, Прохора Олександра.