Сьогодні в Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова відбулася онлайн-презентація Методичних рекомендацій з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України.
З вітальним словом до учасників та учасниць заходу звернувся начальник інституту генерал-майор Олександр Левченко. Онлайн-презентація проводилася за участю начальників кафедр, наукових та науково-педагогічних працівників, начальників курсів та курсових офіцерів, начальників інших структурних підрозділів, курсантів і курсанток нашого закладу освіти та кафедри військової підготовки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. У заході також взяли участь Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, програмна менеджерка UN Women Ukraine Галина Мещерякова, експертка та керівниця Інформаційно-консультативного жіночого центру Олена Суслова, автори та авторки Методичних рекомендацій.
Презентацію Методичних рекомендацій провела радниця начальника Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова з ґендерних питань Оксана Критенко. Також учасники та учасниці ознайомилися із методологією проведення оцінки потреб закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони України щодо врахування ґендерного компонента в систему підготовки військових фахівців, яку представила радниця начальника Військового інституту танкових військ Національного технічного університету "ХПІ" з ґендерних питань полковник Ганна Каракуркчі. Презентацію “Ґендерна політика НАТО – досвід інтеграції” провела радниця начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з ґендерних питань Людмила Кримець.
Як підсумок було зазначено, що закладам вищої військової освіти належить провідна роль у реалізації системного підходу в питаннях забезпечення рівного доступу до військових професій та формування ґендерної компетентності сучасного офіцерського корпусу, і Методичні рекомендації мають стати важливим інструментом у цій роботі.