Open menu

Науковий центр Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова

     Історичний шлях наукового центру Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова розпочався зі створення науково-дослідної лабораторії з проблем радіотехнічного озброєння військ протиповітряної оборони. Дану науково-дослідну лабораторію 21 квітня 1998 року було трансформовано в науково-дослідний відділ.
    Директивою Міністра оборони України від 18.11.2003 року № 115/01/013 науково-дослідний відділ було розширено до науково-дослідного управління Житомирського військового інституту радіоелектроніки імені С. П. Корольова. 
   Зважаючи на вагомі науково-практичні досягнення, отримані колективом науково-дослідного управління в галузях розроблення і застосування радіоелектронних та інформаційних систем військового призначення, у 2007 році цей науковий підрозділ реорганізовано в науковий центр Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова.
     Основними напрямками наукових досліджень наукового центру, відповідно до наказу Міністерства оборони України “Про затвердження Розподілу основних напрямів наукових досліджень між науковими установами, вищими військовими навчальними закладами, військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти Міністерства оборони України та Збройних Сил України”, є:

  • дослідження проблем створення розвитку та удосконалення озброєння і військової техніки технічних видів моніторингу та радіоелектронної боротьби, інформаційної протидії, технічного захисту інформації, кібернетичної безпеки, геофізичного контролю, спеціального зв’язку, їх інтеграції до автоматизованих систем управління;
  • дослідження стану, перспектив розвитку та шляхів удосконалення космічних і геоінформаційних систем, системи контролю та аналізу космічної обстановки;
  • дослідження напрямів розвитку інформаційної та кібернетичної безпеки органів військового управління ЗС України;
  • дослідження питань планування, організації та проведення психологічних операцій;
  • дослідження проблем створення, модернізації та способів застосування безпілотних авіаційних комплексів тактичних класів та способів боротьби з ними, а також обґрунтування пропозицій щодо їх ефективного застосування;
  • дослідження, спрямовані на підвищення ефективності системи підготовки військових фахівців за спеціальностями військового інституту.

      Із перших днів війни російської федерації проти України особовий склад наукового центру приймає безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації відповідно до напрямків діяльності наукового центру.
      Практичні науково-технічні результати, отримані в науковому центрі Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова, перевіряються під час досліджень на навчаннях та інших заходах оперативної, мобілізаційної і бойової підготовки, повсякденної діяльності військ (штабів), а також у ході бойових дій під час відбиття збройної агресії російської федерації.
      До складу наукового центру Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова входять профільні науково-дослідні відділи, в яких працюють 3 доктори наук та 18 кандидатів наук (докторів філософії).