Open menu

У Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова традиційно приділяється велика увага фізичній підготовці і спортивно-масовій роботі. Для особового складу в інституті створені всі умови для занять фізичною підготовкою та спортом. У їх розпорядженні є: критий басейн на 25 м, футбольне поле з біговими доріжками, загальновійськова смуга перешкод, спеціальна смуга перешкод за стандартами НАТО, ігровий зал, 2 зали для занять з рукопашного бою, 3 гімнастичні зали, зал для занять з гирьового спорту, 3 тренажерні зали для занять з: аеробіки та фітнесу, армспорту, кросфіту та пауерліфтингу, 6 майданчиків для занять з: рукопашного бою, бойової армійської системи, волейболу, баскетболу, міні-футболу, 5 гімнастичних майданчиків з багатосекційними гімнастичними спорудами, вишка для занять з гірської підготовки. Сучасна спортивна база інституту дозволяє не тільки якісно організовувати та проводити заняття, але й змагання різного рангу із багатьох видів спорту.

Усі форми фізичної підготовки та спортивні заходи у військовому інституті втілює в життя особовий склад кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту, до складу якої входять фахівці із досвідом участі у бойових діях, серед яких: 1 доктор наук, 5 кандидатів наук, 2 професори, 2 доценти, 1 заслужений працівник фізичної культури і спорту України, 3 заслужених тренери України, 2 заслужених майстра та 4 майстра спорту України, які активно впроваджують в освітній процес новітні методи та засоби спеціальної фізичної підготовки з урахуванням досвіду ведення бойових дій. 

Фізичні якості особовий склад інституту має змогу вдосконалювати у секціях з рукопашного бою, бойової армійської системи, гирьового спорту, багатоборства ВСК і поліатлону, військового п’ятиборства, армспорту, пауерліфтингу, кросфіту, стрільби із штатної зброї, перетягування канату, міні-футболу, баскетболу. 

Щорічно спортсмени інституту беруть участь у чемпіонатах світу, Європи та України, міжнародних змаганнях (у тому числі за програмою Міжнародної ради військового спорту (CISM)), Спартакіаді Збройних Сил України, Всеукраїнських турнірах та чемпіонатах Житомирщини. За роки незалежності України в інституті підготовлено 2 заслужених майстра спорту України, 5 майстрів спорту міжнародного класу, 76 майстрів спорту України та понад 300 кандидатів у майстри спорту. Переможцями та призерами чемпіонатів світу стали 15, а України – 48 військовослужбовців інституту. Інститут неодноразово виборював і продовжує виборювати перші місця у спартакіаді Збройних Сил України серед вищих військових навчальних закладів.

ВИКЛАДАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН КАФЕДРИ

«Фізичне виховання, спеціальна фізична підготовка»

Викладання навчальної дисципліни «Фізичне виховання, спеціальна фізична підготовка» здійснюється відповідно до принципів прикладності, комплексності, систематичності, оптимальності, конкретності, а також максимального наближення умов навчання до обстановки реальних бойових дій.

Викладачі кафедри концентрують зусилля на: формуванні і розвитку найбільш важливих військово-прикладних вмінь та навичок, а також функціональних та рухових якостей; пріоритетному використанні фізичних вправ, що відображають особливості військово-професійної діяльності військовослужбовців; включенні до змісту занять військово-прикладних вправ, прийомів і дій; створенні режиму фізичних і психологічних навантажень, які відповідають рівню напруження військовослужбовців у ході бойової діяльності; удосконаленні форм і методів фізичної підготовки в процесі бойової підготовки; проведенні комплексних занять з фізичної підготовки у поєднанні з елементами тактико-спеціальної підготовки та іншими предметами бойової підготовки; розвитку військово-прикладних видів спорту.

«Бойова система виживання воїна»

Програма викладання навчальної дисципліни «Бойова система виживання воїна» формує спеціальні навички, що дозволять ефективно пересуватися на полі бою, вміло використовувати зброю, виконувати завдання в екстремальних ситуаціях та виживати в автономних умовах, надавати домедичну допомогу пораненим і постраждалим та контролювати будь-яку не штатну (бойову) ситуацію.

Заняття проводяться з метою формування фізичної готовності особового складу до виконання бойових та інших завдань за призначенням відповідно до вимого сучасного бою. Зміст занять включає в себе: основи тактичної підготовки, тактичної медицини, гірської підготовки, практичної стрільби, спеціальної психологічної підготовки, подолання перешкод та основ виживання на фоні значних психологічних навантажень. До проведення занять залучаються, крім викладацького складу та офіцерів підрозділів, також курсанти старших курсів, які мають бойовий досвід та сертифікати інструкторів із тактичної медицини за стандартами НАТО.

Заняття проводяться на різноманітній місцевості, за будь-яких погодних умов та в різний час доби. Обстановка на заняттях максимально наближена до бойової. Особливу увагу на заняттях викладачі кафедри приділяють психологічній підготовці військовослужбовців, розвитку винахідливості, здатності забезпечувати життєдіяльність та виконання завдань при різких і несподіваних змінах обстановки.