Open menu

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА


                                                                                                                                        

На виконання Указів Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 “Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика”, від 28 листопада 2007 року № 1155 “Про деякі заходи щодо піднесення ролі української мови”, відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168 в Україні щорічно з 9 листопада по 20 травня проводиться конкурс знавців рідної мови серед учнівської та студентської молоді.

Метою конкурсу є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді.

     У грудні 2023 року відбувся І етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учасники мовного змагання демонстрували знання української мови, розмірковували у творах про волонтерство, норми життя суспільства під час війни. Також висловлювали думки щодо інформаційної гігієни, правил спілкування в соціальних мережах та давали рекомендації, як зацікавити учнів під час онлайн-навчання.
     За результатами проведення І етапу визначено переможців:
     І місце – курсант Білодід Карина Олексіївна;
     ІІ місце – курсант Крислата Богдана Василівна, курсант Рупета Рената Олексіївна, курсант Собко Альона Олександрівна;
     ІІІ місце – курсант Донець Дмитро Олегович.
     Вітаємо переможців та бажаємо їм наснаги й подальших звершень! 

 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ КУРСАНТІВ СТАРШИХ КУРСІВ


Досконале знання озброєння, військової техніки та тактики дій противника є запорукою успішного застосування своїх військ, тож вивченню цих питань у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова приділяється особлива увага. 

Відповідно до Плану заходів із впровадження культу вивчення противника у Житомирському військовому інституту імені С. П. Корольова з 10 по 22 лютого цього року у військовому інституті проходила науково-практична конференція курсантів старших курсів на тему: “Озброєння і військова техніка ЗС рф та способи її застосування на полі бою”.

Метою конференції є обговорення перспективних напрямів наукових досліджень у галузі науки і техніки щодо озброєння і військової техніки, популяризація наукової і науково-технічної діяльності серед курсантів, підвищення рівня обізнаності про спроможності, технічне забезпечення, тактику застосування озброєння і військової техніки противника в умовах широкомасштабної агресії рф проти України. 

У конференції взяли участь курсанти та курсантки 3-х і 4-х курсів військового інституту. Секційні засідання конференції відбулися на базі випускаючих кафедр. За їх результатами кращі доповіді були представлені на пленарному засіданні перед науковою спільнотою наукових працівників, викладачів та курсантів інституту. Загалом було заслухано 12 доповідей, серед яких організаційний комітет під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки заступника начальника інституту з навчальної та наукової роботи кандидата технічних наук старшого дослідника полковника Дмитра Федорчука визначив найкращі.

Перше місце посіла доповідь курсанта Є. Шкапи, друге – курсантки А. Красьової, а третє поділили доповіді колективу авторів у складі курсанта І. Безая й курсантки А. Весельської та курсантки Брижицької Т. 

КОНКУРС ПРОГРАМНИХ ПРОДУКТІВ


У період з 15 травня по 14 липня у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова пройшов щорічний конкурс на кращий програмний продуктів серед курсантів інституту. Конкурс – можливість проявити себе та продемонструвати свої знання та навички у сучасному світі інформаційних технологій, обізнаність у сучасних трендах програмування.
    Мета конкурсу полягає у стимулюванні розвитку нових інформаційних технологій в інституті, активізації діяльності здібних курсантів, більш глибокому засвоєнні ними навчальних дисциплін, набутті навичок розробки програмного забезпечення.
    На розгляд компетентного журі було подано понад 10 програмних продуктів різного характеру та призначення. Конкурсанти мали не тільки продемонструвати робочі версії своїх розробок, а й презентувати їх доповідями й відповісти на питання членів конкурсної комісії. Найкраще з поставленими завданнями впорався курсант 115-ї навчальної групи Андрій Антонюк – він був визнаний кращим програмістом інституту. Решта дипломів розподілилися так: ІІ місце здобув колектив розробників курсантів 106-ї навчальної групи Романа Бондарчука та Назарія Возбраного, а ІІІ – курсант 105-ї навчальної групи Олексій Кім.